Професори: Герман і Озерський

Два вчених, професора. Герман - керівник експедиції, завідує інвентарем та персоналом.

Озерський - рядовий вчений, світило науки. Автор теорії, яка свідчить, що мутантів приваблюють радіохвилі. Проте, вірить і в надприродні явища; працює під керівництвом Германа.

Вони такі різні, але все-таки вони разом - фраза про цих людей. Герман - скрізь шукає чисто наукове, не вірить байкам і явищам, дія яких не перевірив сам - ідейний реаліст. Озерський - цей по натурі оптиміст, більш дружелюбний і поступливішим, дотримується думки, що в світі є місце і незвичайного, казкового. Саме Озерський вірить в вигадки про Оазис, за його поради Дегтярьову і доручають шукати містичний Оазис.

Вчених можна знайти в бункері, на Янові. В ході ігрового процесу вони доручать Дегтярьову кілька завдань.

Якщо мати добрі стосунки з вченими, то виконавши всього декілька простих завдань вони дають у винагороду костюм з замкнутою системою дихання, він дуже знадобиться для походу в шляхопровід Припять-1.

Від успішності виконання цих завдань і залежить підсумок роботи вчених.

При вдалому розкладі науково-дослідна експедиція професорів увінчалася успіхом. Зібрані дані допомогли у розробці декількох унікальних пристроїв і лікарських препаратів. Проект отримав фінансування, вчені продовжили роботу.

При невдалому - професори йдуть з Зони, піймавши облизня, тому що не зібрали достатньо матеріалів для продовження своїх праць.