Контролер

Звіробій: "Вони використовують твій власний мозок проти тебе. Полюючи на нього, використовуй укриття. Він повинен бачити тебе, щоб впливати ... І ще - контролер досить повільний. Якщо на кону твоє життя - спробуй використовувати гранати."

Генетичні експерименти спецслужб над злочинцями призвели до появи нового виду мутантів. Контролер - одині з найнебезпечніших монстрів у Зоні, оскільки володіє високими телепатичними здібностями.

Нападає на сталкерів, учених, військових, вбиваючи і поїдаючи частини їх тіл, або робить їх зомбованими. Ураження мозку жертви практично завжди незворотні. Тварин (щурів, невеликих кабанів, плоть) підманює та вбиває для прожитку.

Контролює зомбованих на відстані, змушуючи їх атакувати сталкерів. Намагається пересуватися так, щоб постійно тримати на виду ворога, тому забирається на височини, дахи і дерева.

Одягнений у залишки чорного лабораторного комбінезону.

Особа, яка лише нагадує людину. З витріщеними чорними очима, гіпертрофованим лобом, пульсуючими виразками, також характерні пухирі в районі скронь. Дуже обережний. Вимовляє деякі звуки, які нагадують собачий гавкіт або крики помираючого. Найкращий захист від контролера - це використання укриття і гранати.

Ареал проживання: в локації "Затон", контролера бачили біля печер схід "Згорілого Хутора";

в локації "Юпітер" недалеко від залізничного тунелю на півночі.